2018. február 19., hétfő

Avon-ecsettörténelem – a jó, a kiváló, az átlagos és a kakukktojás

Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer egy Avon-témájú ecsetes bejegyzés, amelyben a megújult ecsetekről ejtettem szót. Akkor el is határoztam, hogy lesz még folytatása, és további két részt terveztem: egy ecsettörténelmet és egy összehasonlítót, amelyben más márkák ecseteivel terveztem összevetni a márka régvolt és megújult darabjait egyaránt. Elmúlt aztán egy év, és úgy döntöttem, hogy egybevonom a két részt, így ma ezt az összesítő bejegyzést olvashatjátok, természetesen és a tőlem megszokott módon sok-sok képpel dokumentálva mindent.

Mielőtt belefognék a dolgok ecsetelésébe (sic!), alább nagy méretben is megmutatom a bevezetőbe már betűzött csoportképet:


Ezek az Avon márkájú ecsetek képezik a gyűjteményem részét, és mint láthatjátok, elég vegyes a felhozatal, ezért a továbbiakban „generációnként” haladok majd végig, a legrégebben beszerzettektől a mostanság kapható, egyébként hiper-szuper taklonszálas darabokig. Elsőként tehát lássuk a két legrégebbit, amelyeket körülbelül egy időben szereztem be, sok-sok évvel ezelőtt:


Az aranyszínű nyéllel ellátott, szemhéjpúder felhordására használható darab egy olyan ecsetkészlet része volt, amelyből ez volt az egyetlen használható darab. Azt hiszem, volt benne egy rúzsecset, amely nagyon hamar darabjaira hullott, valamint egy használhatatlanul durva sörtéjű mini púderecset, a többire pedig már nem is emlékszem... Ez a szemhéjpúderecset viszont annyira jól van összerakva, hogy hosszú évek óta, sok-sok mosás után is szívesen használom, mert pihe-puha a sörtéje, a feje szépen formázott, és jól veszi fel és adja le a terméket, ezért az egyik legjobb darab a gyűjteményemben, ha a festékek koncentrált felviteléről van szó. A sok-sok tagot számláló ecsetcsaládomban csupán két hozzá hasonló ecsetre akadtam, amelyek közül az egyik a Müller drogéria saját márkás Body & Soul ecsete, amely sajnos eléggé hullatja a sörtéit, és a szálai sem éppen rendezettek és szépen nyírtak, a másik pedig egy Coastal Scents ecsetkészlet része, amely készletnek minden ecsete fenomenálisan jó. A szett a Make Up Plaza oldalán elérhető, ide kattintva. Az ilyen ecsetek hatékonysága egyébként abban rejlik, hogy természetes sörtékből készülnek, ezért rendkívül jól működnek por állagú termékekkel, ugyanakkor krémes és folyékony termékek esetében jelentősen károsodhatnak a szálak, ezért ezekhez nem is ajánlom őket. A természetes eredetű sörték manapság egyre kevésbé keresettek, hiszen sem a vegán életmód, sem az erőszakmentes termékgyártás kritériumainak nem felelnek meg, bár léteznek olyan cégek, akik állítják, hogy erőszakmentes módon is begyűjthetők az ecsetekhez szükséges állati eredetű szálak.


Középen a kócos Müller ecsetke, így jól látható, mennyivel jobb kiképezésű
a bal oldali Coastal Scents és a jobb oldali Avon ecset.

A képen látható másik ecset, az elvileg púderezésre létrehozott, Luxe almárkájú darab sajnos olyannyira rettenetes, hogy egyetlen használat és hajbalzsamos puhítási kísérlet után billentyűzettisztítóvá degradáltam. Pedig hasznos lenne az asztalra állítható ecsetkialakítás, és az arany fémrész is elég mutatós, de ez a beszerzés sajnos nagyon nem vált be. Szerencsére csupán 1-2 hónapon át volt kapható, így remélhetőleg nem sokan fürödtek be vele, vagy ha igen, akkor még volt idejük kihasználni a visszáruzás lehetőségét vele kapcsolatban... Ez tehát a címben említett kakukktojás, amely se nem jó, se nem kiváló, hanem sajnos átlagon alul teljesít. Ennek megfelelően a jelenleg kapható Luxe kabukit inkább nem venném meg, hátha az elődjéhez hasonló minőségű.

2015 vagy 2016 táján aztán megérkeztek az Avon műszálas ecsetei, amelyek kifejezetten jól sikerült darabok voltak. Nagy rajongójukká váltam, így az alábbi kiscsoportos képen látható ecsetekből több darabot is beszereztem. A ferde pirosítóecsetből egy nőnapi különkiadásra is sikerült lecsapnom, ezért virágos a nyele az egyiknek, a púderecsetből három darabom van, a kontúrozóecsetből pedig kettő.


Ezek rendkívül jó minőségű, szépen kidolgozott darabok voltak, és a műanyag sörtéknek köszönhetően krémes, folyékony és por állagú termékekhez egyaránt használhatóak voltak. Külön kiemelendő a vékonyodó kialakítású nyél, amelynek köszönhetően ideálisan tárolhatóak az általam preferált, kaspós módszerrel. Egyedül a kontúrozóecset tárolása okoz nehézséget, de végül úgy oldottam meg, hogy két kaspó közé fektetem be élével, és így tisztán és rendezetten tartható ez is.

Pontosan ez a darab egyébként annyira egyedülálló, hogy a gyűjteményemben még csak hasonlót sem találtam. A szálai viszonylag rugalmasak, de kellően rövidek ahhoz, hogy éppen megfelelő mértékben mozogjanak ide-oda a termék felvitele közben, a formájának köszönhetően pedig pillanatok alatt kialakítható vele az arc kontúrozása. Részletes bejegyzést is írtam már róla, ezért ezt is ajánlom figyelmetekbe.


A púderecset esetében már hosszabbak a szálak, ezért az anyag rugalmasságának köszönhetően enyhe púderezésre is alkalmas, ami száraz bőrűek esetében előnyös dolog, ugyanakkor lapogató mozdulatokkal a szükséges helyekre koncentráltabban is felvihető a púder – ezzel a módszerrel alkalmazom a szem alatti karikáim esetében. Számtalan vele rokon ecsetem van, többek között épp a legújabb változatú púderecset is hasonló, emellett pedig a BH Cosmetics Pink Perfection ecsetkészlet 1-es számú darabja, a Jessup Bamboo ecsetkészlet 106-os számú darabja és az Ebelin taklonszálú ecsete is eléggé hasonlít rá mind a fej méretében, mind a termékfelvételi és -leadási tulajdonságaiban. A BH Cosmetics készletről már írtam a blogon, ezért ezt a bejegyzést is mindenképpen ajánlom figyelmetekbe. A készlet a Pink Panda oldalán kapható, itt, és a Jessup készletet is itt éritek el, ide kattintva.



Ezt követően a ferde pirosítóecsetnek kerestem hasonmást, és nem is volt olyan egyszerű dolgom, mint gondoltam volna. Ezt a fajta ecsetet ugyanis általában sokkal dundibbra vágják, valóban csak a pirosítás célját szem előtt tartva, az Avon azonban vékonyra szabta a kialakítását, így akár kontúrozásra is jól használható. Ehhez hasonlót pedig csupán egy Jessup és egy BH Cosmetics készletben, valamint a Müller drogéria saját márkás Terra Naturi ecsete esetében találtam. A Jessup készlet a Make Up Plaza kínálatában kapható, és bár a fekete most épp készlethiányos, más színekben, pl. fehér-arany és babarózsaszín-ezüst nyéllel kapható itt, a BH Cosmetics készletről pedig itt olvashattatok nálam bejegyzést, amelyben a beszerezhetőségéről is szót ejtek.



Ebből a fajta Avon ecsetből az egyik legkülönlegesebb darab a hosszú nyelű, tömött kontúrozóecset volt, legalábbis én mindig is kontúrozásra használtam. A sörték rövidsége miatt rendkívül tömött, pedig egyébként valóban a többi ecsettel azonos sörtékből készül. A képen láthatóak mellett még egy hasonló van a birtokomban, de a fotózáskor nem jutott eszembe előkeresni, viszont ebben a bejegyzésben, a Freedom kontúrpaletta bemutatásában megtekinthetitek. A paletta mellé ugyanis ecset is járt, és ráadásul ügyes kis darab volt, bár maga a paletta is nagy kedvencem volt. Meglepődve tapasztaltam, hogy már nem kapható a Pink Panda oldalán, mert szuper kis paletta volt egyébként. Node, egy ELF ecset és egy Jessup készlet egyik darabja nagyon hasonlít rá, így ha valakinek tetszik ez a forma, akkor az ELF márka nem egyszerű beszerezhetősége miatt elsősorban a készletet ajánlom figyelmébe, amelyet a Make Up Plaza oldalán vásárolhattok meg, itt. Az ilyen fajta ecsetekkel szinte pengeéles kontúr alakítható ki az orcák alatt, és mivel kifejezetten koncentráltan viszik fel a festéket, jobb óvatosan is bánni velük.



Az Avon Luxe duofibre ecset emlékeim szerint valamikor a tavalyi év folyamán került a tulajdonomba, és a fent említett sprőd púderecsethez hasonlóan ez is random módon, csupán egy-két kampányon keresztül volt kapható. A megjelenése elegáns, bár kicsit halvány a színe, mintha már eleve kifakult lett volna, a sörtéi pedig elég lazán simulnak egymás mellé, és eléggé rugalmasak is. Ennek megfelelően meg sem próbáltam alapozóhoz használni az ecsetet, hanem egyből a pirosítók felé vettem az irányt vele, és nagyon jól tettem. Mind a krémes, mind a por állagú termékeket szép finoman viszi fel, és kifejezetten hasznos a már-már túlzottan pigmentált termékek esetében, hogy ne legyen bohócarc a próbálkozások eredménye.


Hasonmása több is van, és mindegyiküket a fent leírt célra használom. Az egyik az Avon legújabb típusú ecseteinek egyike, a másik egy Jessup darab, a harmadik pedig egy Nanshy készlet része. A Jessup többek között ezen készlet részeként kapható, a Nanshy pedig pedig ennek a készletnek az egyik darabja. A két márka ecsetei egyébként nagyon hasonlónak tűnnek, ugyanakkor a Nanshy mind a kialakításának, mind a minőségi gravírozásnak köszönhetően jóval profibb jellegű.



A legújabb típusú ecsetek közül az alábbi négy van meg, mindegyik esetben több példányban, és a púderecset, valamint a duofibre ecset esetében az előbbieket ajánlom figyelmetekbe. Mivel mindkettő szerepelt már hasonmásként egy-egy fentebb említett darab esetében, róluk értelemszerűen nem készült külön összehasonlítós fotó. Az ecsetek közös jellemzője, hogy a nyél rendkívül kényelmesen fogható, bársonyosan puha tapintású műanyag, a szálak pedig taklonból készülnek, amely a híres-neves Real Techniques ecsetek szálainak minőségével azonos minőséget képvisel. Bátran használhatók akár folyékony és krémes, akár por állagú termékekkel, és a tisztításuk is nagyon egyszerű.


A legnagyobb kedvencem és talán a legegyedibb darab az általam púderezésre, kontúrozásra és pirosításra egyaránt használt darab. Hozzá hasonlóból csupán kettőt találtam a gyűjteményemben: az egyik egy Mayani Design készlet része, és jelenleg az itt kapható készletben látok ilyen formát, a másik pedig egy Essence darab, amelyet szintén a Pink Panda áruházból szereztem be, és sajnos már nem kapható. Ez a forma valóban egyedi, emellett pedig multifunkcionális, ezért ha ilyenre vágytok, az Avon ecset a megfelelő választás. A jelenlegi katalógusban a 12. oldalon szerepel.



A másik személyes kedvencem pedig a korrektorecset, amelyet elsősorban satírozásra használok. A sörtéi ugyanis kellően tömöttek, így könnyű célzottan dolgozni vele, ugyanakkor a feje kicsike, ami szintén elősegíti a koncentrált színfelvitelt. Tökéletes tehát a mélyítővonal pontos árnyalására, és a gyűjteményemben egyetlen hasonló formájú és tömöttségű darabot sem találtam. A sörték vége ez esetben is fehér, csak az ecset nem volt tiszta a fotózáskor.



A legújabb típusú, taklonszálas ecseteket tehát jó szívvel ajánlom figyelmetekbe, még ha egy kis vadászatot igényel is a beszerzésük. A katalógusban ugyanis ritkán szerepelnek egymás mellett, külön kiemelt helyen, és a legtöbb esetben más termékek mellett, random helyeken bukkannak fel a katalógusban, rendkívül kis méretű képeken.

Ti próbáltatok már Avon ecsetet? Ha igen, bevált?

1 megjegyzés:

  1. Nekem csak a legújabb kollekcióból van 4,de azok szerintem is nagyon jól sikerültek,szèpek is,ügyesek is :)

    VálaszTörlés

Köszönöm, hogy elolvastad a bejegyzésemet. Ha további kérdéseid adódnának, állok rendelkezésedre, csupán arra kérlek, hogy kulturált módon formálj véleményt.